Nevíte co všechno by měla správně obsahovat směnka ? Nebojte se, v dnešním článku se dozvíte co by měla taková směnka obsahovat. Najdete také vzor směnky ke stažení zdarma.

K čemu slouží směnka ?

Směnka je cenný papír, kterým se ztvrzuje dlužnický závazek. Směnka se většinou používá k ručení za nějakou půjčku či úvěr. Aby byla směnka opravdu platná, tak je třeba aby směnka měla všechny zákonnné náležitosti. To určuje zákon č. 191/1950 Sb. Přesné forma tam není stanovená, ale je tam uvedeno co by měla směnka obsahovat.

Co musí obsahovat směnka

Na směnce musí být jasně uvedené, že se jedná o směnku. Na směnce je třeba uvést informaci o tom, kdy přesně má být směnka splacená. Uvádějte přesně, aby později nevznikaly dohady. Musí také obsahovat informaci o tom, na jakém místě má dojít k zaplacení směnky. Uvedou se také informace o obou stranách. Velmi důležitý je podpis. Na to se často zapomíná.

Směnka vzor zdarma ke stažení

Pokud si chcete přímo stáhnout vzorovou směnku, kterou stačí pouze vytisknout na tiskárně a poté jí ručně vyplnit, tak v tom případě doporučuji se podívat na odkaz směnka vzor. Najdete tam směnku zdarma ke stažení ve formátu .doc. Můžete tedy směnku i lehce doupravit.