Někteří lidé preferují půjčky na směnku, kterou poskytovány přímo na ruku v hotovosti. Dozvíte se více informací o těchto půjčkách na směnku.

Půjčky v hotovosti na ruku

Někteří lidé nechtějí aby jim peníze z půjčky dorazily na jejich bankovní účet. Mývá to tyto dva nejčastějši důvody. Buď nemají žádný bankovní účet a ani si ho nechtějí kvůli tomu zakládat. Častěji však jde o to, že mají bankovní účet zablokovaný díky exekuci. Kdyby jim tedy na tento účet někdo zaslal nějaké peníze, tak si je okamžitě strhne exekutor a oni by peníze ani neviděly a musely by ještě platit splátky za tuto půjčku. Tito lidé proto raději pak volí půjčky na ruku, ty jsou vypláceny v hotovosti. Nejčastěji v Českých korunách, ale některé společnosti vám to klidně vyplatí v Eurech či Dolarech.

Co jsou to směnkové půjčky ?

Půjčka na směnku je půjčka, který je vždy jištěná směnkou. To znamená, že u této půjčky musíte kromě úvěrové smlouvy podepsat také samotnou směnku. Nebankovním společnostem poskytuje směnka větší záruku, že jim peníze budou opravdu vráceny. Za splacení směnku totiž po podpisu směnky ručíte celým svým majetkem. Je to tedy výhodné hlavně pro samotného věřitele.

Kdo poskytuje půjčku na směnku na ruku ?

Půjčka na směnku na ruku patří mezi ryze nebankovní půjčky. Tyto půjčky na směnku pak poskytují zejména ty nejmenší nebankovní společnosti. Tyto společnosti se zaměřují na ty nejvíce problémové klienty. Mají problémy s neplatiči a proto se jistí a úroky u těchto půjček bývají doslova astronomické.

Přečtení smlouvy

U každé půjčky či úvěru je vždy velmi důležité, aby jste si přečetly to co podepisujete. Mnoho lidí to podepíše bez toho, aniž by si smlouvu pročetly. Nedělejte stejnou chybu a vždy si úvěrovou smlouvu pořádně pročtěte. Nejlepší je si smlouvu vzít domu a tam si jí v klidu přečíst. Většinou vám to ale nedovolí, protože pak by jste si půjčku s velkou pravděpodobností vůbec nevzaly.