Prodej směnky je docela běžná záležitost a existují i společnosti, které se zaměřují právě na nákup směnek. Tyto směnky se pak snaží vymoci.

Prodej směnky je možný

Směnka je většinou volně obchodovatelný cenný papír, takže prodej směnky je povolený. Pokud to tedy nebylo přímo ve smlouvě výslovně zakázáno. Často se stane, že dlužníci svoje závazky nechtějí splácet a někteří lidé, než by se otravovali s vymáháním, tak směnku raději někomu prodají.

Firmy specializujicí se na nákup směnek

V České republice působí celá řada firem, které od občanů vykupují směnky.Je jasné, že směnky nevykupují za plnou částku. Vždy jde jen o určitou procentní částku. Může se to dost lišit a nejde to takto přesně říci. Vždy je důležité mít všechno smluvně zavázané, aby nedošlo k nějakým problémům.

Prodej směnky: inzeráty a nabídky

Pokud chcete prodat směnku, tak si můžete u nás vystavit inzerát. Stačí napsat vaši nabídku dolů pod článek do komentářů. Možná vás pak osloví přímo nějaké firmy či fyzická osoba, která bude mít zájem o odkup vaší směnky. Vložení inzerátů je samozřejmě zcela zdarma. Nezabere vám to více než 1 minutu.