Odkup směnek je stále častější. Vznikly i firmy, které se specializují pouze na odkup pohledávek a směnek. Směnka se používá k jištěné různých půjček a úvěrů.

Když dlužník nechce zaplatit za směnku

Někdy se stane, že někomu poskytnete půjčku na směnku a přesto, že již měla být směnka splacena, tak peníze stále nedorazily, ani vám nebyla předány. Pokud dlužník ani s věřitelem nekomunikuje, tak pak věřitelé směnkou raději někomu odprodají. Budou tak mít klid a nebudou to muset řešit.

Firmy se zaměřením na odkup směnek

Dnes už v České republice existuje spoust firem a společností, které se specializují pouze na odkup směnek. Směnky odkupují za určitou procentuální část a snaží se pak peníze různými způsoby vymoci. Směnka je dobré v tom, že jde vymáhat docela snadno přes soud pomocí směnečného rozkazu.

Vyplatí se prodat směnku ?

Prodej směnky se zbavíte zbytečných starostí. Ušetříte tedy čas a také vaše nervy. Finančně naopak budete tratit, není však jisté jestli by se vám vůbec povedlo někdy směnku vůbec vymocí. Firmy už na to mají svoje metody a jsou mnohem úspěšnější, než běžná fyzická osoba.

Dolů pod článek můžete přidávat vaše nabídky a inzeráty na odkup směnek. Přidání inzerátů je zcela zdarma.